Історія солодощів

Кондитерські вироби - це харчові вироби, головною відмінною властивістю яких є солодкий смак. Інакше кажучи, кондитерські вироби - це спеціально виготовлені людиною солодощі. Термін же "солодощі" має більш широкий зміст і, крім кондитерських виробів, охоплює також природні харчові продукти солодкого смаку, головним з яких є мед.
Кексики
Саме мед займає перше місце в історії вживання солодощів народами Європи і Древньої Русі. З медом пов'язують і початок історії виготовлення солодощів (кондитерських виробів), так як з цукром європейці познайомилися лише під час походу Олександра Македонського до Древньої Індії (IV століття до н.е.). Воїнів Олександра Македонського дуже здивував невідомий їм білий твердий продукт, що володіє приємним солодким смаком. Цей продукт стародавніх індійців отримували з очерету, який спеціально для цього вирощували. Вчені стверджують, що в Індію очерет був завезений з острова Нова Гвінея ще в період неоліту, тобто більш ніж 5 тисяч років до нашої ери. Стародавні індійці ввели його в культуру землеробства і з часом (в IV столітті до н.е.) навчилися отримувати з соку очерету кристалічний цукор. На санскриті його називали "саркара" або "саккара". З цього і народилося звичне нам слово "цукор". Спочатку ж знайомилися з тростинним цукром люди найчастіше називали його за звичкою медом: римляни - "медом з очерету", китайці - "кам'яним медом". Винятком виявилися єгиптяни - вони називали тростинний цукор "індійської сіллю"


  •   Цікавий факт: в середньовічній Італії було прийнято обсипати молодят дрібними зацукрованими шматочками фруктів, які називалися «конфетті». З плином часу солодощі були замінені на шматочки різнокольорового паперу, на які і «перекочувало» ця назва,
  •    Вміст цукру в сучасних цукерках становить близько 70%.
  •    Цікавий факт: дослідження американських соціологів показало, що люди, пригощали своїх колег цукерками, більш успішні в кар'єрному плані, ніж їх «жадібні» конкуренти.
  •  У першій половині XIX століття в Росії навіть найбагатші і знатні дами крали цукерки з різних урочистостей. Це пояснювалося тим, що кондитерських фабрик ще не існувало, цукерки готували домашні кондитери, ревно охороняли свої секрети, тому ці ласощі було буквально на вагу золота.
  •   Парадокс: назва найпоширенішою солодощі - шоколаду - походить від ацтекського слова «чоколатль», що перекладається як «гірка вода».
  •  Виявляється, у шоколадок є своє свято: 11 липня відзначається Всесвітній день шоколаду.
  •   Цікавий факт: в Європі XVI-XVII століття серед аристократок спостерігалася справжня «Шоколадоманія». Багато хто вважав, що шоколад надає мало не чарівне вплив на організм. Іноді на нього списували навіть подружню невірність: відомий випадок, коли придворна дама виправдовувала народження чорношкіру дитину своїм надмірним захопленням шоколадом.
  •  Найбільша коробка цукерок була виготовлена ​​кондитерами з Master Food для міжнародного конкурсу кулінарів. У коробці 2,5 на 1,5 метра знаходилося близько 8 центнерів шоколадних цукерок.
  •  У Бельгії шоколадні цукерки коштують досить недешево: близько 30-35 євро за кілограм. Справа в тому, що майже 90% цих ласощів в країні виробляється вручну за унікальними рецептами - звідси і високі ціни.
  •   Найбільша конфета- «трюфель» в світі було виготовлено в 2008 році в Німеччині. Цю гігантську солодкість вагою 196,3 кг створили кондитери з Halloren Chocolate Factory.
  •   Найбільшу іриску в світі зробили в Норвегії. Важить це ласощі більше 1,5 тонн.
  •  Кондитери голландської компанії Mieke Stortelder в 2004 році створили найдовший льодяник в світі - полуничну цукерку довжиною понад 2 метри. 
  •  Коробочка найдорожчих цукерок в світі - Lake Forest Confections - коштує приблизно 1,5 мільйона доларів. Правда, їх висока ціна обумовлена, в основному, дизайном коробки, в оформленні якої використовуються діаманти, смарагди, сапфіри і рубіни 
  • Найбільший мармеладний ведмедик був приготований фахівцями з Gummi Bear Factory. Висота цієї «цукерочки» становила 1,7 метра, а вага - 630 кілограмів. 
  •  Цікавий факт: в англомовних країнах словом marmalade позначають виключно варення / повидло з цитрусових. Звичний ж нам мармелад там називають громіздким словосполученням candied fruit jelly.
  • Виявляється, у продажу є аналог цукерок «Берті Боттс» з книг про Гаррі Поттера.
  •  Мармеладні драже BeanBoozled також мають найрізноманітніші смаки, як звичні фруктові, так і вельми дивні, наприклад, блювоти, тухлого яйця і виділень скунса.
  •  Першими космічними льодяниками були знамениті Chupa Chups. У 1995 році космонавти з російської станції «Мир» попросили доставити їм якісь цукерки.
  • Карамельки Chupa Chups були визнані придатними для умов невагомості і доставлені на космічну станцію. З Chupa Chups пов'язаний ще один вельми цікавий факт: логотип для цих льодяників розробив сам Сальвадор Далі!
  •  Японські школярі беруть з собою на іспити шоколадки Kit Kat, вважаючи, що вони приносять удачу. Справа в тому, що їх назва співзвучна з японським виразом «Кітто Катсу» - «обов'язково перемогти».
  •  Цікавий факт: існує «космічна халва». Астероїд №518 так і називається - «Халва», так як відкрив його астроном Р. Дуган обожнював цю східну солодкість.
  • Знамениті китайські печеньки з прогнозами, які повсюдно продаються в США, насправді не мають ні найменшого відношення до Китаю. Схоже печиво в XIX столітті використовувалося під час релігійних церемоній в синтоїстських храмах Японії, потрапивши в Сполучені Штати на початку XX століття разом з японцями-емігрантами. Оскільки під час Другої світової війни американський уряд укладало всіх японців (в тому числі і пекарів) в фільтраційні табори, печеньки з прогнозами стали масово виробляти китайці. Саме тому зараз ці ласощі асоціюється у американців з Китаєм.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Історія солодощів